Raz
|
16.2.200915:39
Že použije Intel tento přístup poprvé? Ale kdeže. Myslím, že už některé 486DX (s koprocesorem) byly prodávány jako 486SX (bez něj) - ikdyž tam fyzicky byl a byl deaktivovaný. Stejně tak jsme mohli vidět prodej procesorů s deaktivovanou částí cache, jak u AMD, tak u Intelu, ať už to bylo z důvodu defektu při výrobě nebo čistě kvůli marketingu.
Dobře, Intel ještě neprodával procesor s deaktivovaným jádrem, ale s deaktivovaným čímkoli jiným, co šlo, ano. A nikdo nedržkoval, že prodává kriply...
Odpovědět0 0
jj presne tak, at jiz INTEL nebo AMD oba dva uz prodavali svoje CPU ktere mneli nejaky defekt, proste se jen vypla treba CACHE a hned z toho byl levnejsi model a zakaznik o tom ani nevedel :)
Odpovědět0 0
A jak byl Celeron tenkrát (cca 1998) úspěšný kripl... Taky mám X3 a při prohlížení webu počítám dvě úlohy SETI.
Odpovědět0 0
housenka
|
17.2.20099:59
No a co má jako být? CPU byl funkční a bezproblémový v rámci toho, co jste si zakoupili, a cena byla taky odpovídající (nižší než u "plně funkčního" CPU).
Stejně tak pro vás bude možná novinkou, ale je to faktem, že co se týká frekvencí, nejsou každé frekvence CPU vyráběny zvlášť, ale vyrábí se pouze jedna verze procesoru a pak se roztřiďuje podle toho, jakou frekvenci zvládne daný kus. Takže pokud si koupíte cokoliv horšího než nejrychlejší Extreme edici CPU, tak jste si koupil podle vás "kripla". Je zajímavé, že já na jednom takovým "kriplovi" Quad 6600 v pohodě pracuju.
Z hlediska výroby tyhle technologie umožňují, aby byla výroba CPU levnější (vyšší výtěžnost), takže si pak můžete koupit CPU levnějc, než kdyby se všechny "pouze částečně funkční" CPU vyhazovaly do popelnice. Stejně tak je to i ekologičtější postup.
Odpovědět0 0
Redwolf
|
16.2.20098:03
Ani sa necudujem ze funkciu vypnutie jadra implementuju. Osem jadiej je naozaj dost. Predpokladam, ze pri osmich jadrach je vyrobny proces cpu tazsi.
I ked ja som nieco take od Intelu necakal.
Mozno je to tym ze Intel otvoril vyrobu v Cine a rataju s moznou stratou :D
Odpovědět0 0